Güzel Bir Akşam Yemeği - ITO - Kandilli

ITO Sultan Köşk Dışı

Bugün arkadaşlarımıza yurtdışından gelen misafir öğrenciyi gezdirmek ve yemeklerimizi tattırmak amacıyla ITO 'un Kandilli Cemile Sultan Korusu'n daki Sultan Köşk Restauranta gittik. Genelde yazın ya da güzel havalarda eşimle beraber hem manzara seyretmek amacıyla hem de güzel bir yemek yemek için sık sık geldiğimiz yerlerden birisidir. Arkadaşlarımızında misafir öğrencilerini götürmek istedikleri bir yer arayışı içinde olduklarını öğrenince hemen aklıma bu güzel manzaralı yer geldi. Deydide doğrusu. Hem de bana yazıya dökecek mekan çıkmış oldu:-) Aslında elimde daha önceden çekilmiş bir sürü fotoğrafı olupta bir türlü fırsatını bulup yazıya dökemediğim yerlerin başında diyebilirim , demek kısmet bugüneymiş :-)

ITO Seyir Tepesinden Manzara

Sultan Köşk Restaurant'ın üst bölümünde bulunan Seyir Tepesi'nin gördüğünüz gibi müthiş bir manzarası var , ama çok esintili bir yer yazın bile rüzgardan ürpertiyor , üzerinize birşey alıp dolaşmak gerekiyor.

ITO Boğaz

Koru'nun diğer bölümünde bulunan Koru Restaurant'ının ve havuzun hakim olduğu manzara ise bir tarafta Boğaziçi Köprüsü diğer tarafta ise Boğaz'ın eşsiz güzelliği.

ITO Sultan Köşk

Sultan Köşk'ün iç manzarası gayet ferah , bir taraf Seyir Tepesi'nin yemyeşil çimen ve ağaçlarına , diğer taraf ise Boğazın İkinci Köprü bölgesine bakıyor.

ITO Mutfak

Yemekleri hazırlandığı ve ızgaranın olduğu yer restaurant'ın içinde ve yapılanları görebiliyorsunuz. Tam anlamıyla Kebapların yoğunlukta olduğu bir menüye sahip bir yer ve ızgarada içerde olmasına rağmen kesinlikle üzerinize hiç bir koku sinmiyor , müthiş bir havalandırma sistemi yapmışlar . Sadece dışarı çıkınca anlıyorsunuz , çünkü dışarsı buram buram kebap kokuyor:-)

Bu kadar bahsettikten sonra yemeklerden bir demet yapmanın zamanı geldi sanırım :-)

ITO Karışık Kebap Karışık Kebap ITO Közde Patlıcanlı Sultan Kebap Közde Patlıcanlı Sultan Kebap

ITO Adana Kebap Adana Kebap ITO Tavuk Şiş Tavuk Şiş ITO Salata

Yeşil Salata ( bu kadar eti ancak böyle bir salata yumuşatır :-) )

ITO Fırın Sütlaç

Ve son olarak Fırın Sütlaç.

Güzel bir akşamdı .

Sağlıcakla kalın.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !